Borçlar için kapsamlı yapılandırma paketi geliyor. 31 Aralık 2022’ye kadar oluşan vatandaşların devlete olan vergi, ceza ve prim borçları yapılandırılacak. Hangi borçlar yapılandırma kapsamında? Detaylar haberimizde…

 

 

Borçlar için kapsamlı yapılandırma paketi geliyor. 31 Aralık 2022’ye kadar oluşan vatandaşların devlete olan vergi, ceza ve prim borçları yapılandırılacak. Vergi, sigorta primi borç cezaları için vatandaşlara yapılandırma imkanı sunulacak. Paket, önümüzdeki hafta başında kabine toplantısında gündeme getirilecek. 

NTV'nin haberine göre; vergi, sigorta primi borçlarıyla adli ve idari cezalar için yapılandırma imkanı sunulacak. Şirketlere matrah artırımı, kasa ve stok affı imkanı sağlanırken belediyelere olan borçlar, elektrik, su ve öğrenim kredisi borçları yapılandırma kapsamında değerlendirilecek.

 

 

TAKSİTLİ ÖDEME İMKANI

 

Önceki yapılandırmalarda olduğu gibi peşin ve taksitli ödeme imkanı getirilecek. Yüzde 90'a kadar borçların silinmesi imkanı olacak. Belirli tutarın altında olan borçların tamamının silinmesi söz konusu olabilir.

 

HANGİ BORÇLAR YAPILANDIRILACAK?

 

Borç yapılandırma başvurusunu yapabilmeniz için ilk önce güncel borcunuzu sorgulamalısınız. Borç yapılandırma başvurusunu sadece güncel vergi borcu bulunan kişiler yapabilir.