Türk sinemasında oynadığı birçok filmle hafızalara kazınan İlyas Salman ile ilgili bugün sosyal medya flaş bir iddia ortaya atıldı. Sosyal paylaşım sitesi Twitter’da İlyas Salman’ın öldüğü iddiası ile ilgili pek çok paylaşım yapılırken, bu haberlerin gerçekliği vatandaşlar tarafından merak konusu oluyor. Peki, Türk sinemasında yer aldığı rollerle hatırlanan İlyas Salman öldü mü? 

İLYAS SALMAN ÖLDÜ MÜ?

Ünlü oyuncunun sabah saatlerinde öldüğü iddiası tüm sosyal medyada yayıldı. Konuyla ilgili bilginin doğru olmadığı, İlyas Salman tarafından Twitter üzerinden açıklama yapıldı. Salman, yapmış olduğu açıklamasında, "Senelik İlyas Salman ölüm haberi yalanlama şenliklerine hoş geldiniz. Fotoğraf temsili değildir, gerçekten yaşıyorum. Sevenlerim üzülmesin. Sevmeyeler, elli yıldır grip bile olmadım" dedi.

 

İLYAS SALMAN KİMDİR?

İlyas Salman'ın gündemde en sık araştırılan konuların başında gelmesi, İlyas Salman kimdir? sorusunun sorulmasına sebep oldu. 14 Ocak 1949 yılında doğan ünlü oyunda Malatya'da dünyaya geldi. Pek çok filmde, klipte, tiyatrolarda rol aldı. Ankara Birlik Tiyatrosu'nda 1997 yılından 200 yılına kadar sahnede rol almıştır. Son çalışması ise "Karanfil Kokuyor cigaram" isimli parçadır. Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor, Kibar Feyzo, Çöpçüler Kralı Kapıcı rol aldığı önemli filmlerden sadece bazılarıdır.