Tayyar Işıksaçan Kimdir;

1963 İstanbul doğumlu olan Tayyar Işıksaçan evil ve iki çocuk babasıdır. 1982 yılında Gong Dergisinde gazeteciliğe başlayan Işıksaçan, Milliyet Gazetesi, Müzik Magazin dergisi, Sabah Gazetesi, Star Gazetesi, Top Secret Dergisi, Şamdan Dergisi, Havadis Gazetesi, İstiklal Gazetesi, Şok Gazetesi, Takip Gazetesi, Moon Life Dergisi gibi yazılı medyanın yanı sıra atv, Show TV, Kanal D, Flash Tv, Star TV, TV8, Beyaz TV, Genç TV, 360 TV gibi kanallarda program yapımcısı, sunucusu ve yönetici olarak görevler aldı. Radyo Tatlıses, Radyo Klas ve Turkuaz Radyoda programcı olarak mikrofon başında yer aldı. Son iki yıldır KKTC’de yöneticilik ve televizyon programcısı olarak görev yapan Tayyar Işıksaçan, kendisine ait tayyarisiksacan.com haber sitesinde güçlü ekibi ile magazin gazeteciliği yapmaya devam etmektedir aynı zamanda  UÇANKUŞ TV ile hafta içi her gün saat 17.30’da “Günün Olayı” ile günü ve gündemi değerlendirmektedir.

 Işıksaçanın basılmış bir kitabı vardır,

Erdal Acar kitabının yazarıdır. Tayyar Işıksaçan kitapları; Avrupa Yakası Yayınları aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur.
Tayyar Işıksaçan tarafından yazılan son kitap "Erdal Acar", Avrupa Yakası Yayınları tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.