Terör örgütü PKK tarafından Batman'ın Kozluk ilçesinde düzenlenen hain saldırıda şehit düşen genç öğretmen Aybüke Yalçın anısına İstanbul'da halı saha turnuvası düzenlendi.

İstanbul'da Çorum dernekler Federasyonu öncülüğünde düzenlenen turnuvaya şehit öğretmenin babası Sadık Yalçın’da katıldı.

Şehit öğretmenin Batman'ın Kozluk ilçesinde haince bir saldırı sebebiyle şehit edildiğini tekrar hatırlatan Baba sadık Yalçın “Aybüke öğretmen sportif faaliyetler ile ön plana çıkan bir öğretmendi. Sportif faaliyetlerin yanı sıra kültürel ve sosyal anlamda da birçok farklı sanatla ilgileniyordu. Özellikle müziği kendisine felsefe edinmiş genç bir sanatseverdi. Tüm eğitimlerin başlangıcı sporudur.

Aybüke öğretmen de bu tür sportif ve sosyal faaliyetlerin içerisinde her zaman yer alıyordu. Çorum'da yaşayan hemşerilerimizin gerçekleşen bu turnuvaya, Şehit Aybüke öğretmenin adını vermesi bizler için çok onur vericidir. Tek isteğimiz turnuvada yer alan bu gençlerin bu turnuvayı kardeşçe sona erdirmesidir. Önümüzdeki senelerde de böyle turnuvaların devam etmesini canı gönülden istiyorum dedi.

Bu yılın sonuna kadar sürecek olan turnuvaya 36 takım katılacak