Pakistan'da Lahor-Karaçi seferini yapan bir yolcu uçağının Karaçi Havalimanı yakınlarında bir yerleşim alanına düştüğü bildirildi. 
Lahor-Karaçi seferini yapan Pakistan Havayollarına ait bir yolcu uçağı, Pakistan'daki Karaçi Havalimanı yakınlarında bulunan yerleşim yerine düştü. Uçağın, Jinnah Uluslararası Havaalanı'na inmeyi planladığı aktarıldı.20 milyon nüfusu ile ülkenin en büyük şehri olan Karaçi'den gelen ilk görüntülerde uçağın, düştüğü bölgede patlaması sonucu birçok bina ve aracın hasar gördüğü ve bölgeye itfaiyenin sevk edildiği görülüyor.Pakistan Uluslararası Havayolları sözcüsü, kazayla ilgili yaptığı açıklamada uçakta 91 yolcu ve 8 mürettebatın bulunduğunu bildirdi.AP'de yer verilen bilgiye göre; Karaçi belediye başkanı Wasim Akhtar, kazada yolculardan kurtulan olmadığını açıkladı. 
 

TÜRKİYE'NİN PAKİSTAN BÜYÜKELÇİSİ'NDEN AÇIKLAMA 

Yerel medyada yer alan haberlerde, uçağın pilotunun kaza öncesinde kuleyle irtibata geçerek birkaç kez teknik arıza uyarısı verdiği, ardından uçağın radardan kaybolduğu belirtildi.Karaçi'deki Havalimanı yakınlarında evlerin üstüne çakılan uçağın modeli,  Airbus A320. Airbus, kaza hakkında yorum yapmadı.Pakistan ordusu bölgeye arama kurtarma ekibi gönderirken, ülkede acil durum kodu verildi.

ÇAVUŞOĞLU'NDAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "kardeş Pakistan’da Karaçi Havalimanı yakınlarına bir uçağın düştüğünü büyük üzüntüyle öğrendiğini" belirtti.Kazada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, Pakistan vatandaşlarına başsağlığı dileyen Çavuşoğlu, "Dost ve kardeş Pakistan’ın acısı bizim acımızdır." ifadelerini kullandı. 

3dbbf31d0bf500c50f4efbcb660a0dcb.jpg

5312.jpg