Kastamonu'da iki öğrenci arasında çıkan tartışmada silahlar konuştu. Olayda 17 yaşındaki lise öğrencisi tüm müdahalelere hayatını kaybetti.

Kastamonu'da iki öğrenci arasında başlayan tartışmada silahlar konuştu. Yaşanan kavgada 17 yaşındaki lise örencisi hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre Kastamonu Merkez Saraçlar Mahallesi'nde bulunan Endüstri Meslek Lisesi öğrenci olan 17 yaşındaki Cihan Haylazoğlu ile daha önceden aralarında husumet olduğu iddia edilen ve aynı okulda okuyan R.T. ile okul girişinde karşılaştı.

SÖZLÜ TARTIŞMADA SİLAHLAR PATLADI 

Aralarında çıkan sözlü tartışma bir anda kavgaya dönüştü. Sinirlerine hakim olamayan R.T., yanında bulundurduğu silahla Cihan Haylazoğlu'na 4 el ateş etti. Vücuduna isabet eden mermilerle Cihan Haylazoğlu ağır yaralandı. Arkadaşlarının ve öğretmenlerinin haber vermesi üzerine bölgeye 112 Acil Sağlık Ekipleri ile emniyet güçleri sevk edildi. Cihan Haylazoğlu 112 Acil Sağlık Ekipleri tarafından olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından Özel Olukbaşı Anadolu Hastanesi'ne kaldırıldı.Hastanede bütün çabalara rağmen hayata döndürülemedi.

ARKADAŞINI SİLAHLA ÖLDÜREN ZANLI, POLİSLERE TESLİM OLDU

Cihan Haylazoğlu doktorlar tarafından yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Haylazoğlu'nun cansız bedeni Kastamonu Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Öte yandan arkadaşını silahla vurarak öldüren ve ardından kaçan R.T. avukatı aracılığı ile polis ekiplerine teslim oldu. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.