A mili takım formasıyla çok iyi performans sergileyen genç oyuncu Juventus’da fazla forma şansı bulamadığı için transfer döneminde takımdan ayrılmak istediği düşünülüyor.

Bu yaz transfer sezonunda İtalya ekiplerinden Juventusa giden Merih Demiral ilk 11 de kendisine yer bulmakta bir hayli zorlanıyor. Bu sebepten dolayı ocak ayı transfer döneminde Juventus’dan ayrılabileceği gündeme geldi. Merih Demiral gibi Juventus’dan ayrılacağı kesin gözüyle bakılan bir başka oyuncu da deneyimli İtalyan savunma oyuncusu Daniele Rugani.

Juventus’un geniş kadrosu yüzünden Merih Demiral bu sezon sadece 90 dakika forma şansı bulabidi. Yetenekli geç futbolcu için dünya devleri sıraya girdi. Milan, Atletico Madrid ve Manchester United gibi takımların Merih Demiral’i transfer etmek için ocak ayı transfer döneminde İtalya temsilcisi Juventus’un kapısını çalacakları bekleniyor. Bir haber sitesine göre; Maurizio Sarri, sakat olan futbolcusu Giorgio Chiellini’nin iyileşmesini bekleyip ocak ayında Merih Demiral ya da İtalyan savunma oyuncusu Rugani ile yolları ayırmayı düşünüyor.