İsrail polisinden yapılan yazılı açıklamaya göre Batı Kudüs'ün girişinde yer alan Givat Shaul bölgesindeki bir otobüs durağında yerel saatle 07.00 sıralarında patlama meydana geldi. Kudüs’te iki farklı noktada art arda meydana gelen patlamalarda 14 kişinin yaralandığı belirtildi. 

 

Hürriyet'te yayınlanan dış kaynaklarından alınan bilgilere göre; Kudüs’te iki farklı noktada art arda meydana gelen patlamalarda 14 kişinin yaralandığı belirtildi. İsrail polisinden yapılan yazılı açıklamaya göre Batı Kudüs'ün girişinde yer alan Givat Shaul bölgesindeki bir otobüs durağında yerel saatle 07.00 sıralarında patlama meydana geldi. Yarım saat sonra Kudüs başka bir girişi olan Ramot kavşağındaki bir otobüs durağı yakınında bir Patlama daha meydana geldiği, 3 kişinin yaralandığı belirtildi. Olay yerindeki polis ekiplerinin incelemelerini sürdürdüğü kaydedildi. İsrail medyası patlamaların "çanta içine konulan patlayıcıların infilak etmesi sonucu meydana geldiğinin tahmin edildiğini" belirtti.

 

Dışişleri Bakanlığı'ndan açıklama

 

Saldırı ile ilgili Dışişleri Bakanlığı'ndan açıklama yapıldı. Bakanlığın resmi sitesinde yayınlanan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi; "Bu sabah Kudüs’te meydana gelen bombalı saldırılarda bir kişinin hayatını kaybettiği ve çok sayıda kişinin yaralandığı üzüntüyle öğrenilmiştir. Sivilleri hedef alan bu terör saldırısını kınıyor, yaralananlara acil şifalar diliyor, taziyelerimizi sunuyoruz. Son dönemde Kudüs ve Batı Şeria’da tırmanan gerilim ve yaşanan can kayıplarından derin kaygı duyuyoruz." ifadesini kullandı.