İstanbul Büyükşehir belediyesi geçen gün seyir halinde giderken orta kaldırım sulamasının yola akıttığı su nedeniyle kaza geçirip şehit olan polis memuru Ali ulaşın geçirdiği kaza ile ilgili İstanbul Büyükşehir belediye Başkanlığından açıklama gelerek suçu tinercilere attı.

 

İstanbul Büyükşehir belediye Başkanlığı olay yerindeki vana kutusunun kapağının madde bağımlıları tarafından kırılarak açıldığını ve sulama başlıklarının da yönünün değiştirildiği söylendi. Sancak Tepe’de önceki gün meydana gelen trafik kazasında şehit olan Ali ulaşın kazaya yola akan suyun neden olduğu iddia edilmişti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ise olayı üstlenmemek adına suçu madde bağımlılarına atarak kafa karıştırıyor.

 

İstanbul Büyükşehir belediye başkanı tarafından yapılan incelemede kazanın olduğu saatte sulama yapılmadığı belirtilmiş aynı zamanda o bölgede herhangi bir patlak veya kaçak olmadığı görülmüş sabah sekiz ila 16:30 saatleri arasında sulama işleminin yapıldığı belirtilmiş bununla birlikte incelemeler esnasında kazanın meydana geldiği gece oradaki vananın madde bağımlıları tarafından oynandığını sulama başlıklarının yönünün değiştirildiği ifadesine yer verildi.