iOS 12.4 sürümü İçin güncelleme geldi. Ancak yeni güncellemeyle beraber birtakım aksilikler ve meydana geldi. Yeni sürümle beraber güvenlik açığının ortaya çıktığı belirtildi. Bu nedenle yeni sürümü güncellemeyen kullanıcılar şanslı sayılıyor çünkü güncelleme yapıldıktan sonra telefon eski haline alınamıyor.

 

Daha öncede böyle bir güvenlik açığı meydana gelmişti bu sürümde ise aynı hatanın olduğu tespit edildi güvenlik açığı nedeniyle cihazların korunmasız hale getirildiği belirtiliyor bu güncelleme sayesinde jailbreak yapılabiliyor. Uzmanlar ise yeni sürüme geçmeyen kullanıcıların güncelleme yapmamalarını tavsiye ediyor yapılan güncellemeyi geri anlamadığı için telefonunuz veya tabletiniz Hackerlara davetiye çıkartıyor. Eylül ayı ortasında ise uzun zamandır beklenen iOS 13 sürümü yayınlanması planlanıyor.

 

Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji şirketi Apple bazı iPhone kullanıcılarına Amerika Birleşik Devletleri yatırım bankası Goldman sachs ile Ortak oluşturduğu Apple Card isimli kredi kartı başvurusu daveti de yapıldı mastercard tarafından da desteklenen girişim iOS 12.4 ve üzeri işletim sistemlerinde kullanabilecek ve çeşitli indirimli imkanları oluşturabilecek. Kredi kartı başvurusu için Apple iPhone cihazınızda bundan cüzdan uygulaması üzerinden başvuru yapılabilecek bu işlemin ise 1 dakikadan daha bir kısa sürede yapılacağı belirtiliyor.