Kamu bankalarının konut kredilerindeki faiz indirimine ilişkin olarak inşaat sektöründe hareketlilik başladı ancak bazı mütahitler dairenin fiyatını %30 40 oranında artışa gittiler.

 

Daire fiyatlarını vatandaş kredi kullanırken minimum vergi ödemek için düşük gösteren müteahhitler ayrıca vergi kaçırıyor. Daire bedeli örnek olarak 300.000 ise daire fiyatını 100.000 TL lik kredi kullanabileceklerini ifade ediyorlar. Bu tür firmalardan ev almamalarını söyleyen Adana kamu mütahitleri derneği başkanı Mustafa karslıoğlu Vatandaşı uyardı. Kamu bankalarının %1’in altına faiz oranına düşürmesin kartından Bu tür firmalardan ev almamalarını söyleyen Adana kamu mütahitleri derneği başkanı Mustafa karslıoğlu Vatandaşı uyardı.

Kamu bankalarının %1’in altına faiz oranına düşürmesin Ardından ev satışlarında hareketlenmeler başladı ancak bunu fırsata çevirmeye çalışan fırsatçılar fiyatlara ekstra zam yapıyorlar. Temmuz ayında 120.000 tleye sattıkları evi konut kredi faizi düştükten sonra ise 150.000’den başlayan fiyatlarla satmaya başladılar bu durumda vatandaşın hevesi yine
kursağında kalırken piyasaya da etkisi beklenenin altında olmakta.