Fransa Lig 1 ekiplerinden Reims'de doktor olarak görev yapan Bernard Gonzalez'in korona virüse yakalandığını öğrenmesinin ardından intihar ettiği belirtildi.

Koronavirüs can almaya devam ediyor. Fransa Ligue 1 ekiplerinden Reims'in doktoru Bernard Gonzalez, koronavirüs testi pozitif çıktıktan sonra intihar etti. 

"HARİKA BİR PROFESYONELDİ"

Eşiyle birlikte evde karantinaya alınan doktorun, bir mektup bırakarak kararının gerekçelerini de anlattığı kaydedildi. Reims Belediye Başkanı Arnaut Robinet, bu haberin ardından büyük bir şok yaşadığını belirtirken, "Reims'in Ligue 1'e dönmesinde, sakat oyuncuların tedavisiyle ilgilenerek büyük payı olmuştu. Harika bir profesyoneldi" dedi.

"TÜM ŞEHİR İÇİN ÜZGÜNÜM" 

1 ay önce doktorla birlikte moral vermek için bir organizasyon yaptıklarını belirten Robinet, "Onun ailesi, eşi, tüm şehir için üzgünüm. Korona'nın kurbanlarından biri oldu. Mektup bıraktığını biliyorum ancak içeriğini bilmiyorum" ifadelerini kullandı. 

Reims kulübünün yönetiminden bir isim ise, "Bernard Gonzalez ile geçen hafta konuştum, iyiydi. Akıl almaz bir durum, akıl almaz bir acı. Oyuncuları ve teknik heyeti bilgilendireceğiz, bizim için büyük şok olacak" dedi.