Trabzon Büyükşehir belediye başkanı olan Murat Zorluoğlu Van Büyükşehir belediyesi kayyumu olduğu zaman da 700.000 TL'ye takım elbise aldı iddialarının mesnetsiz hayal ürünü olduğunu ifade etti.

Bunların hepsinin bir iftira olduğunu belirten Murat zorluoğlu sert cevaplar da bulundu. Trabzon Büyükşehir belediye başkanı Murat zorluoğlu basın organlarına bu şekildeki iftiralarının dayanağının olmadığını ve belediye bütçesinden böyle bir alımın kesinlikle yapılmadığını ve yapılamayacağını ve bunların hepsinin apaçık bir iftira olduğunu ifade etti. Trabzon Büyükşehir belediye başkanı Murat zorluoğlu kamuoyu ile paylaştığı üzere Van Büyükşehir belediyesinin 1.121.417.382 TL borç ile devraldığını 31 Mart seçimlerinin ardından ise 1.098.000.000 TL borç ile yeni belediyeye devrettiğini aktardı. Tüm bunların yanı sıra şu anki Trabzon Büyükşehir belediye başkanı Murat zorluoğlu’nun kayyum olduğu dönemde yapılan yatırımların israf değil tamamen vatandaşlara hizmet olduğunu belirtti.

 

Eski bir bakanın kitabını 20.000 adet bastırıldığı iddiasıyla ilgili olarak ise Van Büyükşehir belediyesinin 2017 planlamasında Van Büyükşehir belediyesi Kültür ve sanat yayınları çalışmalarına Başladığını ve bu çerçeve içerisinde Van ile ilgili toplam 12 yazara ait 22.250 kitap basıldığını aktardı. Bu eserler arasından sadece 2000 adedin  akademisyen olan Doçent doktor Hüseyin Çelik’in "Görenlerin gözü ile van’da Ermeni mezalimi" adlı eseri olduğunu belirtti. Zorluoğlu kayyum olduğu dönemde usulsüz bir atamanın asla yapılmadığını ve personel alımında ise şehit ve gazi ailelerine öncelik verildigini belirtti. Terör örgütü bağlantısı tespit edilenlerin dışında hiçbir personel ve işçinin işine son verilmediğini belirtti.