Endonezya'nın Sulawesi Adası'nda cuma günü meydana gelen deprem ve ardından oluşan tsunamide hayatını kaybedenlerin sayısı bin 203'e yükseldi.

Endonezya'nın Sulawesi Adası'nda cuma günü meydana gelen deprem ve ardından oluşan tsunamide ölü sayısının bin 203'e çıktığı bildirildi. Endonezya'nın Lombok adasında Temmuz ve Ağustos aylarında meydana gelen depremde 500 kişi hayatını kaybetmişti.

DEPREM VE TSUNAMİ'DE BİN 203 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Ulusal Afet Ajansı Yönetimi (BNPB) Sözcüsü Sutopo Purwo Nugroho, yaptığı açıklamada, Sulawesi Adası'nda meydana gelen deprem ve ardından oluşan tsunamide bin 203 kişinin yaşamını yitirdiğini duyurdu

TSUNAMİ DALGALARININ YÜKSEKLİĞİ 6 METREYİ AŞTI

Endonezya Acil Müdahale Kurumu Sözcüsü Sutopo Purwo Nugroho, Pazar günü düzenlediği basın toplantısında, çok sayıda kişinin yıkılan binaların enkazı altında kaldığının bildirildiğini söyledi. Sutopo Purwo Nugroho deprem sonrası oluşan tsunami dalgalarının yüksekliğinin de 6 metreyi aştığını belirtti.

2004 YILINDAKİ TSUNAMİ'DE İSE 120 BİN KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

2004 yılında da Endonezya'nın Sumatra adası açıklarında meydana gelen depremin tetiklediği tsunami nedeniyle Hint Okyanusu şeridi boyunca 226 bin kişi yaşamını yitirmişti. Bu tsunami felaketinde hayatını kaybedenlerin 120 bini Endonezya'daydı.