İstanbul’un ev sahipliğinde Uluslararası Doğal Gaz Kongre ve Fuarı INGAS 2019 bu yıl 8. kez dünya çapında sektörün önemli isimlerini ağırlayacak. INGAS 2019’da gaz sektöründe küreselleşmenin boyutları ve etkilerinin yanı sıra, doğalgazda şeffaflık platformu, doğalgazda arz – talep güvenliği, fiyat politikaları, sürdürülebilir doğalgaz erişimi, GAS 4.0 teknolojileri, yenilebilir enerjiler ve doğal gazın geleceği, doğal gaz işletmeciliğinde yeni perspektifler, entegre varlık yönetimi, doğalgaz sektöründe genç beyinler, doğal gaz sektöründe kadın olmak konuları konuşulacak.

INGAS 2019’da katılımcılar ayrıca sektörde faaliyet gösteren firmalar ile yeni ortaklıklar ve firmalar ile iş birlikleri imkânı bulabilecek, ürün lansmanlarını yapılacağı fuarda, üreticiler hedef kitle ile birebir bağlantı kurabilecek ve projelerini son tüketicilere tanıtabilme fırsatını yakalayacak.

GİRİŞİMCİLER İÇİN DE BİR FIRSAT OLACAK

Bölgesel ve küresel enerji ticaretinin merkezi ve cazibe noktası olma yolunda hızla ilerleyen Türkiye’de yatırım yapmak isteyen, işlerini geliştirmek isteyen girişimcilerin ve start-up’ların, doğalgaz sektörü hakkında bilgilenmeleri sağlanacak ve ticari faaliyetlerine ışık tutacak.

INGAS 2019 kongre ve fuarı, İGDAŞ, GAZBİR ve GAZMER organizasyon sahipliğinde, bu yıl ‘Ortak Enerjimiz, Ortak Geleceğimiz’ temasından hareket ederek, 17-18 Ekim 2019 tarihlerinde İstanbul, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

Fuarda, Türkiye’de doğal gaz piyasasında gelinen son noktaya dair değerlendirmeler yapılacak. Ayrıca Türkiye’nin dünyada en önemli doğal gaz ticaret merkezlerinden biri olmasına dönük çalışmalar da incelenecek.

INGAS 2019, Uluslararası Gaz Birliği (IGU) ve Avrupa Gaz Araştırmaları Grubu (GERG) himayesinde gerçekleşecek. Yerli ve uluslararası firmalar tarafından doğal gazın üretim aşamasından son kullanıcıya kadar ki tüm değer zincirinde yer alan ürünleri fuar alanında ziyaretçiler için sergilenecek.