CHP’li Başkan Rıza Akpolat'tan ‘lüks’ dönüşüm!
CHP’li Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, seçimden sonra Bahçelievler’deki oturduğu mütevazı evden önce Ulus’taki lüks bir siteye taşındı. Eşine 2 milyonluk cip aldı. Şimdi de kirası aylık 60 bin lira olan Boğaz manzaralı villaya taşınıyor.
İçişleri Bakanlığı tarafından FETÖ ve yolsuzluk iddialarıyla görevden alınan CHP'li eski Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın yerine 31 Mart seçimlerinde koltuğa oturan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da seçim sonrası lüks hayatı ile dikkat çekiyor.

Seçim kampanyasında "Beşiktaş'ta daha iyi bir hayat" sloganını kullanan ve halka daha iyi bir hayat vaadinde bulunan Başkan Akpolat, seçildikten sonra işe ilk olarak kendi hayatını değiştirerek başladı.

Başkan olmadan önce Bahçelievler'de mütevazı bir dairede oturan Rıza Akpolat, seçimden sonra önce Ulus'ta lüks bir siteye taşındı. Bu süreçte Akpolat'ın hayatında dikkat çeken değişimler yaşandı. Belediye başkanlığı görevinden yaklaşık 20 bin TL maaş alan Akpolat, eşine 2 milyon TL değerinde lüks bir cip satın aldı.

Çatı Katını Yükseltti

CHP'li Rıza Akpolat'ın, çivi çakılması bile yasak olan Boğaziçi Öngörünüm Alanı'nda yer alan villada kaçak olarak tadilata başladığı da ortaya çıktı. 500 metrekare kapalı alana sahip olan ve 1 dönümlük bahçe, özel havuz, 4 banyo ve 6 odası bulunan 2 buçuk katlı villadaki tadilat büyük bir gizlilik içerisinde yürütülüyor. İşçiler tadilat çalışmalarını aralıksız sürdürürken, çalışmalar kapsamında villanın hem dışında hem de içinde kaçak tadilat yapıldığı ve çatı katının yükseltildiği öğrenildi. Site alanında diğer villa sahiplerinden izinsiz bir de kır bahçesi yapıldığı kaydedildi.

Duyulmasın Uyarısı!

CHP’li Başkan Akpolat'ın eşinin ise, camları siyah filmli lüks cipiyle sık sık Kuruçeşme'deki siteye giderek çalışmalarla ilgili işçilere direktifler verdiği belirtildi. Sitenin güvenlik görevlileri ile tadilat yapan işçilere CHP'li Belediye Başkanı Rıza Akpolat'ın, "Benim villa kiraladığımı kimse bilmeyecek. Eğer duyulursa sorumluluk size ait" dediği iddia edildi.

riza3.jpeg

'İsrafa Son' Lafta Kaldı

Başkan Rıza Akpolat, seçim kampanyası boyunca israfa son verileceğine ilişkin pankartlar astırmıştı. Lüks içindeki yaşamını her geçen gün daha da artıran Akpolat'ın bu vaadinin de laftan ibaret olduğu ortaya çıktı.

Beşiktaş Belediyesi’nin genç ve başarılı belediye başkanı Rıza Akpolat, hakkındaki iddialara sessiz kalmadı.

Akpolat, sosyal medya hesabından “Kamuoyuna saygıyla duyururum” notuyla şu mesajı paylaştı.

KAMUOYU AÇIKLAMASI

Covid-19 salgınına karşı topyekün mücadeleyi sürdürdüğümüz şu dönemde, hakkımda yayımlanan yalan haberle ilgili kamuoyunu meşgul etmekten hicap duymaktayım. Ancak hakkımdaki asılsız iddialara yanıt vermek şart olmuştur.

Beşiktaş halkının yakından bildiği üzere, salgının başlangıcından beri Belediyeden neredeyse hiç ayrılmadım ve ailemin yanına uğrayamadım. Bu süreçte en büyük kaygım ailemin güvenliği oldu. Bu nedenle ailem için bir sitede ev kiralamaya karar verdim. Bu yalan haberde, kiraladığım evden yola çıkarak hakkımda pek çok asılsız bilgiye yer verilmiştir. Ailem için kiraladığım evi satın almışım gibi bir algı yaratılmaya çalışılmış ve evin değeri konu edilmiştir.

Öncelikle belirtmek isterim ki; mal varlığımın tamamı kayıt altındadır ve hem ailemden gelenlerden hem de kendi çalışma hayatımda emeğimle kazandıklarımdan ibarettir. Özellikle Covid-19 salgınının büyütmekte olduğu işsizlik sorununu ve ekonomik buhranı düşününce, utanarak da olsa bazı bilgileri sizlerle paylaşmak mecburiyetindeyim. Böyle bir dönemde beni bunu yapmaya mecbur bıraktıkları için, bana iftira atanları kınıyorum.

Babam 40 yıldır iş hayatındadır; bir süre önce emekli olana dek müteahhit olarak birçok apartman ve müstakil ev yapmış, inşaat malzemesi satmış ve yeme içme sektöründe restoranlarıyla faaliyet göstermiştir. İlgili gazete, babamın 13 yıl önce satın aldığı ve sahibi olduğu evi sayfalarına taşıyarak, emsaline az rastlanan bir rezalete imza atmıştır.

Ayrıca, Belediye Başkanlığı dönemimin çok öncesinden beri faaliyet gösteren başarılı bir inşaat şirketinin ortağıyım. İstanbul’un pek çok ilçesinde ve Beşiktaş’ta pek çok projeye imza attım.

Mal beyanımda hepsini açıkça günü gününe beyan ettim. Bu asılsız haberde malzeme olarak ben yeterli olamadım ki, eşim de karalama kampanyasına malzeme edilmiş, kendisine aldığım otomobilin bedeli gerçek bedelinin 5 katı gibi gösterilmiştir.

Çok net bir şekilde belirtmeliyim ki; gerçekle ilgisi olmayan ve sanki kamu görevimi kötüye kullanmışım gibi yansıtılan asılsız bilgilerle örülü bu haber bir siyasi operasyondur. Haberde geçen rakamlar absürt, çok abartılı ve gerçek dışıdır; yapılan ise en masum ifadeyle haysiyet cellatlığıdır.

Ucuz ve siyasal puan peşinde hamlelere alet edilmeyi asla kabul etmiyorum. Art niyetli odakların siyasal çıkar elde etme arzularına ayıracak vaktim yok; çünkü Beşiktaş halkı benden hizmet beklemeye devam etmekte ve ilk günden beri bu sorumluluğun farkındayım.

Bu haksızlık ve iftira karşısında tüm yasal dava ve şikâyet haklarımı kullanacağımı da belirtmek isterim. Kötü niyetli bir takım mecralar enerjilerini benim gibi Belediye Başkanlarını karalamaya harcayadursun, ben her zamanki gibi günümü halkımla, esnafımla ve belediyemizin emekçileriyle beraber, Beşiktaş’a ve Beşiktaşlıya hizmet ederek geçireceğim.

Kamuoyuna saygıyla duyururum.

Rıza AKPOLAT