Suriye’nin İdlip’deki muhalifler ile rejim karşıtı silahlı gruplar arasında çıkan çatışmanın sonucunda güney kırsalda Beşar esed rejimine ait bir savaş uçağı düşürüldü.

Hama ve İdlib’in Güneyne doğru saldırı düzenlemeye çalışan Beşar Esed’in askerlerine ait bir savaş uçağı muhalif ve rejim karşıtı silahlı gruplar tarafından hedef alınarak düşürüldü. Savaş uçağının Rus tipi su-22 olduğu belirtildi.  Nasır ordusunun sözcüsü Muhammet raşit Anadolu ajansı muhabirine yaptığı açıklamada esat rejimine bağlı ait su 22 tipi savaş uçağının indiği idlibin güneyindeki kırsalda Temani beldesinin semalarında uçaksavar birlikleri tarafından vurulduğunu söyledi düşürülen uçağın pilotunun ise paraşütle temaniye beldesi civarında inmesi sonrasında yakalandığı ifadesine yer verildi. 

Bir yandan Siyonist devlet olduğunu sanan İsrail diğer yandan Suudi Arabistan diğer yandan Suriye mazlum Müslüman coğrafyasında kan dinliyor kurban bayrama kanla sulanıyor 26 Nisan 27 temmuz’da Esad rejiminin gerçekleştirdiği saldırılarda 208 çocuk 140 kadın toplamda 781 sivil yaşamını yitirdi.