Mersin'in Akdeniz açıklarında avlanmaya çıkan balıkçılar 4000 santim uzunluğunda ve 350 kilogram ağırlığında dev bir köpek balığı yakaladı. Yakalamak için uzun uğraş veren balıkçılar balığı daha sonra Mersin balık pazarına getirerek sergilediler. İnsanlar fotoğraf çektirmek için sıraya girdiler.

Dün Mersin'de yakalanan köpek balığı, balık pazarında sergilendi. Ve balığın kanser hastası olan mersinlilere ücretsiz olarak dağıtılacağı duyuruldu. Bu yaklaşım vatandaşların takdiri ile karşılandı.

Yaklaşık olarak 4 metre uzunluğa ve 350 kilogram ağırlığa sahip bir köpek balığı

Balığın dün gece av yapan Avcılar tarafından yakalandığını söyleyen balıkçılar derneği Başkanı Adnan Polat, bilindiği üzere 15 Eylül'de av yasağı kalktı. Bu köpek balığına genelde ilkbahar aylarında rastlanır.ve biz tahmin ediyoruz ki bir balık sürüsünü kovalarken şans eseri denk geldi diyerek konuştu.

Köpek balığının ciğerinin kanser hastalarına şifalı olduğunu söyleyen Adnan Polat, balığın ciğerini kanser hastalarına ücretsiz bir şekilde dağıtma kararı aldık. Bunun ciğerinde fazlasıyla vitamin mevcut, denizde kanser hastalığına yakalanmayan tek canlı köpek balığıdır, köpek balığında uyku diye bir şey yoktur, kilometrelerce uzaklardan kan kokusunu alabilen varlıklardır, ancak insanların bulunduğu yerlere pek uğramazlar. Bu zaten pamuk cinsi bir köpek balığıdır ve bu köpek balıkları insanlara hiçbir şekilde zarar vermez. Ve doğanın dengesine katkı sağlayan önemli bir canlıdır.